Dark Ages – ambigram

Dark Ages – w historiografi angielskiej terminem tym określa się najwcześniejszy okres Średniowiecza do około roku 1000. Zbudowany z dwóch czteroliterowych wyrazów, ten związek frazeologiczny stanowił dla mnie ciekawe wyzwanie przy konstruowaniu ambigramu. Jak na razie to jedyny ambigram w mojej kolekcji, w którym po odwróceniu odczytać możemy inny wyraz. Daje to o wiele większe możliwości skomponowania ostatecznego kształtu tego dwuwyrazowego ambigramu. Poniżej przedstawiam dwa warianty znaku.

 

darkages.jpg

 

dark-ages-2.jpg
Advertisements

2 Responses to “Dark Ages – ambigram”


 1. 1 edrache 12 Luty 2008 o 9:54

  Naprawdę ciekawe ambigramy. Po przeczytaniu Aniołów i Demonów nie widziałem w tym nic interesującego, po Twoich poprzednich postach też, ale Dark Ages mnie rozłożył – gratulacje – jest naprawdę świetny

  Wiesz może wszystkie ambigramy są rysowane takim „stylizowanym gotykiem”? Może da się zrobić jakiś w miarę normalnym fontem bezszeryfowym? ;)

  PS. wysyłam posta jeszcze raz bo poprzedni się nie pojawił. Może masz włączone moderowanie. Jeśli tak, to fajnie, gdyby użytkownik był o tym informowany (żeby nie pisał jeszcze raz posta) ;)

  pozdrawiam

 2. 2 daneel75 12 Luty 2008 o 10:16

  W zanadrzu mam kilka ambigramów, które są próbą ucieczki od tego „stylizowanego gotyku”, jednak od pewnej stylizacji mimo wszystko nie da się uciec. Cały czas tworzę nowe ambigramy, więc w kolejnych wpisach pojawi się na pewno coś interesującego.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s
Instagram

Aurora #calligraphia #calligraphy #kaligrafia #parallelpen #pilotparallelpen #fraktur #fraktura #aurora Król jest nagi; the King is naked #calligraphy #kaligrafia #calligraphia #fraktur # fraktura #parallelpen #pilotparallelpen Tempus fugit Aeternitas manet #calligraphy #kaligrafia #calligraphia #fraktur #fraktura #parallelpen #pilotparallelpen #calligraphia #calligraphy #kaligrafia #parallelpen #pilotparallelpen Repetitio mater studiorum est #kaligrafia #calligraphia #calligraphy #parallelpen #pilotparallelpen #fraktur #fraktura Roma licytacja, causa finita #kaligrafia #calligraphia #calligraphy #fraktur #fraktura #parallelpen #pilotparallelpen #romalocutacausafinita

ambigram magazine

ambigram magazine
signum et imago spreadshirt

Aktualizacje starszych wpisów

tribal devilyn

Wszystkie prawa zastrzeżone. Prace prezentowane w niniejszym blogu nie mogą być kopiowane, reprodukowane, rozpowszechniane lub w jakikolwiek inny sposób zmieniane bez mojej zgody. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie prac bez mojego pozwolenia jest zabronione.
All rights reserved. (C) Daniel Dostal 2008-2013

Statystyki

 • 339,766 odwiedzin
free web page counters

%d bloggers like this: