Templum – ambigram

templum.jpg

Znak Templum powstał na samym początku mojej pracy z ambigramami w 2006 roku, jednak wersja, którą prezentuję powyżej jest rezultatem kilku modyfikacji pierwotnej wersji, mających na celu poprawę estetyki i czytelności. Użyte tu rozwiązania są dość typowe i pojawiły się w wielu wcześniej prezentowanych ambigramach. Największy problem sprawiła mi litera P. Jako że litera ta wydłużona jest w dół, poniżej linii bazowej pisma a za nią pojawia się litera L wydłużona w górę, udało się poprzez połączenie wstęgą dwóch pionowych elementów osiągnąć symetryczną zbitkę P/L.

Reklamy

2 Responses to “Templum – ambigram”


  1. 1 majewski 15 marca 2008 o 22:19

    ile mniej wiecej zajmuje Ci zrobienie ambigramu? takiego jak ten, 7-8 liter. ja swoje nazwisko robilem w 3 podejsciach przez kilka miesiecy, braklo mi cierpliwosci do tego :) razem bedzie z 20 godzin pewnie.

  2. 2 daneel75 16 marca 2008 o 9:51

    Wszystko zależy od układu liter, ale z reguły moje ambigramy powstają w dwóch lub trzech podejściach średnio dwugodzinnych.Przerwy są wskazane, gdyż pozwalają świeżym okiem spojrzeć na pracę podczas ostatniej sesji. Do komputera siadam mając rozrysowany z grubsza koncept znaku, najbardziej pracochłonny jest ostatni etap – wykańczanie, czasem delikatne przesunięcia i zaokrąglenia decydują o czytelności. Można przy tym spędzić długie godziny, trzeba też wiedzieć kiedy powiedzieć stop. Jeden z wpisów planuję poświęcić mojej technice pracy nad ambigramem i przedstawić kolejne etapy od pierwszego rozrysowania do gotowego znaku.
    pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s




ambigram magazine

ambigram magazine
signum et imago spreadshirt

Aktualizacje starszych wpisów

tribal devilyn

Wszystkie prawa zastrzeżone. Prace prezentowane w niniejszym blogu nie mogą być kopiowane, reprodukowane, rozpowszechniane lub w jakikolwiek inny sposób zmieniane bez mojej zgody. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie prac bez mojego pozwolenia jest zabronione.
All rights reserved. (C) Daniel Dostal 2008-2013

Statystyki

  • 342,256 odwiedzin
free web page counters
Reklamy

%d blogerów lubi to: