Greek Gold – ambigram ACAC

Powyższy ambigram stworzony został na pierwszy w tym roku konkurs organizowany przez Ambigram Magazine. Tym razem chodziło nie tylko o przedstawienie konkretnej frazy: Greek Gold, ale również o nadanie ambigramowi stylu nawiązującego do sztuki bizantyjskiej. W mojej pracy nawiązania te są dosyć umowne.  Utrapieniem było podwójne „e” w pierwszym wyrazie. Z racji sąsiedniego usytuowania starałem się nadać tym literom jak najbardziej zbliżony kształt. Wszystkie prace, które wpłynęły możecie obejrzeć tutaj.

Advertisements

2 Responses to “Greek Gold – ambigram ACAC”


 1. 1 dwakretki 8 Luty 2012 o 16:16

  świetne – jak zawsze! nawiązania do Bizancjum przy pomocy kroju gotyckiego nie jest łatwo osiągnąć i ja ich, szczerze pisząc, nie widzę zbytnio – dla mnie Bizancjum jest raczej przysadziste i oparte na półokręgach itp.
  niesamowicie łatwo przychodzi Panu transformacja jednej litery w inną, to wydaje się takie naturalne!!

  • 2 Daniel Dostal 16 Luty 2012 o 7:19

   Napis inspirowany był, choć może faktycznie tego nie widać, staroruskim krojem pisma . Moskwa uważała się za naturalną kontynuatorkę Bizancjum, więc i ja poszedłem tym tropem. Ale faktycznie złożone wieloelementowe „G” w wyrazie „Gold” popchnęło całość w stronę gotyku. I tak efekt jest zadowalający, bo w pierwszej chwili chciałem w ogóle zrezygnować z tego ambigramu, jako nie nadającego się do względnie czytelnej modyfikacji.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s
Instagram

Aurora #calligraphia #calligraphy #kaligrafia #parallelpen #pilotparallelpen #fraktur #fraktura #aurora Król jest nagi; the King is naked #calligraphy #kaligrafia #calligraphia #fraktur # fraktura #parallelpen #pilotparallelpen Tempus fugit Aeternitas manet #calligraphy #kaligrafia #calligraphia #fraktur #fraktura #parallelpen #pilotparallelpen #calligraphia #calligraphy #kaligrafia #parallelpen #pilotparallelpen Repetitio mater studiorum est #kaligrafia #calligraphia #calligraphy #parallelpen #pilotparallelpen #fraktur #fraktura Roma licytacja, causa finita #kaligrafia #calligraphia #calligraphy #fraktur #fraktura #parallelpen #pilotparallelpen #romalocutacausafinita

ambigram magazine

ambigram magazine
signum et imago spreadshirt

Aktualizacje starszych wpisów

tribal devilyn

Wszystkie prawa zastrzeżone. Prace prezentowane w niniejszym blogu nie mogą być kopiowane, reprodukowane, rozpowszechniane lub w jakikolwiek inny sposób zmieniane bez mojej zgody. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie prac bez mojego pozwolenia jest zabronione.
All rights reserved. (C) Daniel Dostal 2008-2013

Statystyki

 • 339,766 odwiedzin
free web page counters

%d bloggers like this: